Canan Winter Gaziantep’te

  Canan Winter Gaziantep’te

  ABA terapisti ve danışmanı olan MSc Canan Winter hem Dopamin Spor Kulübü şubelerinde hem de Otizm Uygulama Akademisi’nde eğitimler ve seminerler düzenledi.

 2017 yılından bu yana Gaziantep’te hizmet vermekte olan Dopamin Spor Kulübü ikinci şubesini Kilis’te açmasının ardından seminerlerine başladı. 10 Mayıs ve 19 Mayıs tarihleri arasında ABA terapisti ve danışmanı olan MSc Canan Winter yoğun bir tempo ile hem Dopamin şubelerinde hem de Otizm Uygulama Akademisi’de Aile semineri, eğitmen süpervizyonu, çocuk değerlendirmeleri, eğitmen eğitimleri gibi dolu dolu bir takvimi tamamladı.

 

İlk olarak Gaziantep Otizm Uygulama Akademisi’nde bulunan çocuklarımızla ve eğitmenleriyle süpervizyon değerlendirmesi yapan Winter, Dopamin Kilis şubesinde ise “Çocuğuma Evde Sözümü Nasıl Dinletebilirim?” başlıklı seminer ile velilerle buluştu. Bunun yanında çocuk değerlendirmeleri de yaparak çocuklarda davranış problemleriyle baş etme yöntemi ve eğitim planlamasıyla alakalı değerlendirmelerde bulundu. Winter hem seminerde hem de birebir değerlendirmelerde çocuğun hangi davranışı neden yaptığı ve buna çözüm olarak nasıl bir eğitim sistemi oluşturulması gerektiğiyle alakalı bilgiler verdi. Seminere Çocuk Psikiyatristi Rabia Yılmaz’da katıldı.

 

Bunun yanında Antep’teki kurumlarda hem Aile eğitimi hem de eğitmen eğitimleri veren Canan Winter, eğitmenlerle ve velilerle tek tek ilgilendi. Merak edilenleri cevapladı.

Seminerin sonunda kurumu ve etkinliği değerlendiren veli, “çocuklarımızın böyle bir kuruma ihtiyacının olmasının yanında bizimde onlarla nasıl doğru iletişim kuracağımızı, ona evde sağlayabileceğimiz katkıları öğrenmeye ihtiyacımız vardı. Bize böyle bir fırsat sunduğu için Dopamin Spor Kulübü’ne çok teşekkür ederiz. Canan Hocamıza bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Umarım hep gelir.” şeklinde konuştu.

23.05.2024 (Haber Merkezi)